№6. Робота з каналами

Практична робота № 6. « Робота з каналами»

Завантажуємо фото в програму Фотошоп (фото можна підібрати на свій розсуд).

Виділяємо область за допомогою інструмента виділення на вибір . Я покажу як це робити за допомогою інструмента Магнітне лассо. Його слід вибрати в панелі інструментів, потім клацнути раз на поверхні об’єкта, який виділяємо і обережно обвести . Закінчуємо в тій точці, якій почали. Ви мабуть помітили що Магнітне лассо немов приклеюється до країв виділення.

Надалі нам потрібно зберегти виділену область як новий канал в палітрі Канали . Для цього в меню вибираємо вкладку Выделение → Сохранить выделеную облась → Ок. По замовчуванню матиме назву Альфа 1. Та можливо і самому дати назву виділеній області зручну для вас.


Зверніть увагу , що новий канал Альфа1 залишається чорним з білим виділеним об’єктом . Не переключайте канали , а просто зробіть «активним» і альфа канал , поставивши на ньому «глазок». А тепер зверніть увагу на такі два моменти: по-перше виділений об’єкт залишається в своєму кольорі, так як є виділеним; по-друге все чорне відображається в червоному кольорі, що дуже схоже на роботу з Масками.

 

Коли ж ми знімемо «глазок» з каналу RGB , то побачимо просто вирізаний об’єкт .


Тепер можна оцінити візуальне представлення виділеної області. Біла частина – це і є наш виділений об’єкт , а чорна – це не виділена частина. Якщо вам потрібно відобразити виділену область в палітрі Канали , то просто натисніть на кнопку «Загружает содержимое канала как выделенную облась» в нижній частини палітри.

Ця операція називається «Загрузкой выделенной области» . Та є ще й інші способи загрузки виділеного каналу.

 Інший спосіб загрузки виділеного каналу – вибір команди у вкладці меню Выделение → Загрузить выделенную область → Ок.

Немає різниці яким способом ви будете користуватися.

Надалі можна експериментувати з виділеною областю. Наприклад за допомогою діалогового вікна Уровни можна збільшити контраст . А в меню Выделение → Инверсия (це означає, що виділиться все окрім попередньої області ) Так можна розмити і трохи затемнити задній план знову за допомогою  вікна Уровни. Взагалі можна завжди експериментувати і знаходити щось нове для себе .

Для того, щоб зняти виділення натисніть Ctrl+D .

Це надає елементу на фотографії чіткості і виділяє на фоні. І останній штрих – заходимо в меню Фильтр → Резкость → Контурная резкость.


Бажаю вам успіхів і натхнення в роботі!